Firma kurierska nie przyjazna słabszym

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę na którą oczekiwałem. Nic w tym dziwnego może by nie było ale „kazali” mi po nią zejść na dół. Oczywiście zszedłem bo innego wyjścia nie miałem. Zapytałem jednak czemu musiałem się po nią sam fatygować. Do tej pory pracownicy tej firmy kurierskiej dostarczali je pod same drzwi. W odpowiedzi usłyszałem, że „byli głupi” gdyż nie mają obowiązku wnosić jej gdziekolwiek. Cóż, Poczta Polska nadal dostarcza nawet duże i ciężki przesyłki na 3-4 piętro bez windy. Konkurencja jeszcze do tego nie dorosła. Dzisiaj brawo dla Poczty Polskiej. Konkurencji zaś mówię: bierzcie przykład.

Nie każdy może zejść po przesyłkę. Samotna matka może właśnie pilnuje małego dziecka. Emeryt nie ma już tej kondycji aby biegać z kartonami po schodach. Niepełnosprawni ruchowo nie będą w stanie tego uczynić.

Jeśli nie możecie z rożnych przyczyn biegać po schodach do samochodu firmy kurierskiej po paczki, bojkotujcie te firmy. Jeśli ktoś chce wam coś wysłać poproście go aby to uwzględnił waszą sytuację wybierając doręczyciela.

Dotyczy to usług firmy www.ups.com

P.S. Historia z dnia 1 sierpnia 2007r.

5 komentarzy do “Firma kurierska nie przyjazna słabszym

 1. kurier

  prosze sobie wyobrazic bieganie po schodach (tam gdzie nie ma windy) z paczkami ktore bardzo czesto nie sa lekkie przez 8h dziennie… sadze ze gdyby ktos naprawde nie mogl zejsc po paczke kurier z pewnoscia sam by ja zaniosl bo w jego interesie lezy by paczke dostarczyc, prosze mi wierzyc… czasem wystarczy postawic sie na miejscu drugiej strony zamiast na wszystkich narzekac… dodam ze nie jestem akurat pracownikiem firmy ups…

 2. Robert

  Ich nie interesowalo czy ktos moze czy nie. Tylko zostal poproszony aby zejsc. Ktos kiedys powiedzial „Nie chcialo sie nosic teczki, trzeba teraz nosic woreczki”.

  To samo mozna powiedziec o wielu innych zawodach. Przeciez moge sobie sam szambo wywozic, dom budowa, dach klasc, meble robic. Rozumiem, ze to moze byc malo przyjemna i ciezka ta czy inna praca ale nie ja za nia biore wyplate 😉

 3. autor

  wlasnie w tym problem ze nosic nie ma obowiazku, mozna to zrobic tylko i wylacznie z dobrej woli kuriera, kurier przyjechal przesylke dostarczyl a czy ktos chce ja przyjac to juz jego prywatna sprawa…

 4. Łukasz

  ludzie prawdopodobnie byla to paczka powyżej 30 kg . Jestem sam kurierem , a niektórym się mysli ,że mamy obowiązek pod same drzwi ( tylko otworzyć samochod ) a odnosnie tego przysłowia to zarabiamy wiecej niz ten z teczką :)))))))))))))))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *