Jak dzisiaj się dowiedziałem, jeszcze w tym roku w Iganiach ma stanąć McDonald’s. No proszę i teraz dzieci nie będą mieć już takiej frajdy. Od lat prawie wszystkie wycieczki do Warszawy (kino, teatr, itp.) trafiały do McDonalda a tu taki zawód chcą zrobić organizatorom tych 'wypadów’ do stolicy. Teraz dzieci i nie tylko na spacer, wprawdzie długi, będą mogli wybrać się na hamburgera.
Dla tych co nie wiedzą co to jest hamburger podaje za wikipedia:
Hamburger – rodzaj kotleta z mielonego mięsa wołowego, którego porcja została uformowana w płaski, okrągły placek, a ten następnie usmażony lub upieczony na ruszcie (grillu). Tak przygotowany hamburger bywa zwykle umieszczany między dwoma kawałkami lekko przypieczonej, poprzecznie przeciętej bułki (co pozwala go jeść trzymając w dłoni, bez pomocy sztućców), oraz ugarnirowany dodatkami takimi jak sałata, pomidor, ketchup, majonez, ogórek marynowany. Podawanie hamburgera w bułce jest tak powszechne, żebefsztyk często tę nazwę odnosi się do takiego właśnie sposób podania tej potrawy, a także nazwą hamburger lub nazwami pochodnymi nazywa się inne rodzaje kotleta w ten sposób podane. Hamburger z dodatkiem plastrów sera nazywany jest cheeseburger (z ang. cheese — ser). Podobnie przyrządzony jak hamburger i podany w bułce kotlet z kurczaka bywa nazywany chickenburger (z ang. chicken — kurczak), zaś z ryby — fishburger (z ang. fish — ryba).