Budowa mieszkań komunalnych

320 mieszkań komunalnych ma powstać w Siedlcach do 2015 roku. Umowę w sprawie budowy lokali podpisano 16 kwietnia w Urzędzie Miasta. Miasto podpisało umowę z prezesem zarządu firmy AKPOL z Mińska Mazowieckiego Adam Kuć. Firma ta jest zwycięzcą ogłoszonego pod koniec ubiegłego roku przetargu. Wartość na blisko 100 mln złotych. Całość budowy sfinansuje wykonawca, któremu po odbiorze każdego budynku miasto w ratach zwracać będzie poniesione nakłady przez piętnaście lat.

Jak Urząd Miasta Siedlce informuje:

Pierwsza inwestycja będzie przy ul. Młynarskiej 14, ma być zrealizowana jeszcze w tym roku. Zostanie tam wybudowany segment z mieszkaniami dla rodzin wielodzietnych.

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski powiedział, że nowe mieszkania mają być pomocą przede wszystkim dla rodzin, które potraktują je przejściowo, szczególnie młodych małżeństw. – To ma być ich pierwsze mieszkanie. Kiedy poprawi im się stopa życiowa to opuszczą je, kupią własne lub wynajmą lepsze – powiedział prezydent miasta.

Skarbnik miasta Kazimierz Paryła powiedział, że realizacja inwestycji pozwoli rozładować kolejkę osób oczekujących na przydział mieszkania.- Corocznie będzie to minimum sześćdziesiąt nowych lokali. To w pełni zaspokoi obecną kolejkę na liście mieszkaniowej oraz zabezpieczy eksmisję i głód mieszkaniowy zwłaszcza rodzin wielodzietnych – powiedział.

Obecnie opracowywane są projekty budowlane budynków. Lokale wyposażone będą w przyłącza mediów, łazienki z prysznicem i umywalką, kuchnie z kuchenką i zlewozmywakiem oraz toalety. Kuchnie i łazienki posiadać będą glazurę i posadzki gresowe. W pozostałych pomieszczeniach ułożone zostaną podłogi panelowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *