Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się w Siedlcach w środę 15 sierpnia. Obchody rozpocznie o godz. 11.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego, w Kościele Garnizonowym. Potem nastąpi przemarsz uczestników uroczystości oraz pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i instytucji pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na Skwerze Niepodległości. Przy pomniku odbędzie się dalsza części uroczystości: okolicznościowe przemówienia, złożenie wieńców, odczytanie apelu poległych. Salwę honorową odda kompania honorowa I Siedleckiego Batalionu Rozpoznawczego.
Po oficjalnych uroczystościach od godz. 13.00 do16.00 DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR (teren Jednostki Wojskowej, wejście od ul. Dreszera przy Klubie Garnizonowym).
W programie m.in.: pokaz sprzętu wojskowego, pokaz sztuk walki sekcji aikido, występ Zespołu Tańca Nowoczesnego „Rewanż” (działających przy Klubie Garnizonowym).
Serdecznie zapraszają organizatorzy.