Serwis internetowy to prasa…

Mam dzisiaj wiadomość dla siedlczan (i nie tylko) mających swoje strony www. Nie wiem czy się śmiać 😀 czy płakać 🙁 Dowiedziałem się dzisiaj, czytając artykuł na stronie „Rzeczpospolitej” o mało optymistycznych prognozach również dla mnie. „Strony WWW to dzienniki lub czasopisma. Większość polskich stron internetowych działa niezgodnie z prawem. Ich autorzy narażają się nawet na karę ograniczenia wolności. To konsekwencje niedostosowanego do dzisiejszych czasów prawa prasowego.

Co łączy filatelistę, który prowadzi serwis internetowy o znaczkach, fotografa amatora umieszczającego w sieci swoje zdjęcia i firmę prowadzącą duży portal informacyjny? Wszyscy powinni zarejestrować swe strony internetowe jako dzienniki lub czasopisma.

Sąd Najwyższy interpretuje

O kłopotach wynikających z niedostosowanej do dzisiejszych realiów definicji prasy, dziennika i czasopisma wiadomo od dawna („Rz” pisała o nich więcej 26 marca w artykule: „Prawo nie odróżnia strony internetowej od papierowego dziennika”). ”

Cały artykuł TUTAJ

Jeśli do tego dojdzie o czym czytamy w tym artykule to będziemy mieć wysyp dziennikarzy 😉
Zaraz potem spadną zyski firm hostingowych w Polsce bo większość wyniesie się ze stronami na serwery zagraniczne. Podatki za reklamy na stronach będą szły ale nie do polskiego Urzędu Skarbowego, itd.

Jeden komentarz do “Serwis internetowy to prasa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *