Remont wiaduktu warszawskiego

17 sierpnia rozpocznie się remont wiaduktu warszawskiego. Prace potrwają co najmniej do końca października i w tym czasie ten odcinek ul. Warszawskiej zostanie wyłączony z ruchu. Generalny remont wiaduktu warszawskiego usytuowanego nad tzw. karierem to bardzo pilna potrzeba – podkreśla Wojciech Cylwik Naczelnik Wydziału Dróg UM. Konieczne jest wzmocnienie konstrukcji, wymiana płyt nośnych, a także remont nawierzchni jezdni oraz obu kładek dla pieszych.

Duże natężenie ruchu na tym odcinku ulicy powoduje, że każdy tydzień zwłoki stwarza coraz większe zagrożenie bezpieczeństwa.

Ze względu na bardzo duży zakres prac remontowych konieczne jest zamknięcie wiaduktu dla ruchu samochodowego. Zachowany zostanie jedynie ruch pieszych, który odbywał się będzie kładkami naprzemiennie w zależności od przebiegu prac remontowych. Na czas remontu zostaną wyznaczone objazdy. Odbywać się one będą w dwóch kierunkach. Pierwsza możliwość to objazd ulicami: Monte Cassino, Garwolińska, Partyzantów (wiadukt), 3-go Maja, Armii Krajowej. Można również udać się w kierunku zachodniej obwodnicy miasta i pojechać ulicami: Kruszcowa, Prezydenta Kaczorowskiego, Piaskowa, Popiełuszki/Cmentarna/10-go Lutego.

Termin zakończenia remontu upływa 30 października i najprawdopodobniej do tego czasu potrwają utrudnienia w ruchu w tej części miasta. Koszt inwestycji to 2 mln 600 tys. zł, z czego połowa to środki zewnętrzne pozyskane przez miasto z Ministerstwa Infrastruktury.

Teraz to się zaczną korki na tym odcinku. Ufamy tylko, że efekt końcowy zaskoczy nas wszystkich bardzo pozytywnie.
Tylko mieszkańcy ulic wskazanych do objazdu mogą to ciężko znieść.

inf. na podst. siedlce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *