Finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym

Przez dwa dni, 19 i 20 września w Siedlcach odbywał się będzie finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Wystartują w nim najlepsze polskie kolarki oraz juniorzy. W sobotę odbędzie się jazda indywidualna na czas na trasie Siedlce – Golice, w niedzielę wyścig na trasie Siedlce – Sarnaki – Siedlce.

Cieszą takie wydarzenia sportowe, z udziałem elity kobiet oraz najlepszych w kraju juniorów i juniorów młodszych. Wyścig rozpocznie się w sobotę (19 września) jazdą indywidualną na czas.

Pierwszy zawodnik na trasę Siedlce – Golice wystartuje około godziny 14.30. W niedzielę (20 września) na trasę Siedlce – Łosice – Sarnaki wyruszą kolarze podzieleni na pięć kategorii: Elita-kobiety, Junior, Juniorka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza. Najpierw, na ulicy Pułaskiego (przy placu Sikorskiego) o godzinie 10.00, odbędzie się wspólny dla wszystkich zawodników start honorowy. Natomiast start ostry – o godzinie 10.10 z ulicy Janowskiej. Meta – na ul. Pułaskiego. Długość tras wyścigu uzależniona jest od wieku zawodników. Pierwsze na mecie zameldują się juniorki młodsze i będzie to około godziny 11.15.

W miarę pokonywania trasy przez kolarzy będą odcinki ulic zamykane. Zadbają o to strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Główne skrzyżowania zabezpieczą zaś funkcjonariusze policji i żandarmeria wojskowa z Mińska Mazowieckiego. Chodzi o to, by utrudnienia w ruchu były jak najkrótsze i jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców.

Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym organizowany jest przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Ufamy, że pogoda dopisze jak i kibice.

inf. na podstawie Siedlce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *