Pieczarkalia 2017

Pieczarkalia 2017 w Siedlcach

Pieczarkalia 2017 7 września na Placu Sikorskiego na wszystkich przybyłych czekać będą potrawy z pieczarek. Degustacja – w ramach XVII Święta Pieczarki – zacznie się o godz. 10.00, ale ekspozycja targowa i prezentacja wystawców odbywać się będzie 7 i 8 września na tafli lodowiska przy ul. Prusa 6.

To jedna z największych imprez promocyjnych branży pieczarkarskiej. Targi służą wymianie doświadczeń hodowców pieczarek i przedstawicieli firm branżowych, nt. nowych rozwiązań technicznych w hodowli, czy stosowanej technologii uprawy. Nieprzypadkowo w Siedlcach, gdyż nasz i okoliczne powiaty – np. łosicki, są terenem działania dużych producentów i hurtowników tego grzyba.

Obecnie polskie pieczarkarstwo jest światowym liderem w jakości produkowanych pieczarek, a Polska jest ich największym producentem w Europie i jednym z największych na świecie. Większość polskich plonów – grzybów produkowana jest na rynek UE i innych krajów europejskich. Eksportuje się głównie pieczarki świeże, ale też przetworzone i mrożone.

Na na tafli lodowiska przy ul. Prusa 6, ustawionych zostanie ok. 60 stanowisk promocyjnych i targowych. Przybędą pieczarkarze z Białorusi, Rosji, Niemiec – ok. 500 producentów.

W tym roku również Organizatorzy przygotowali kulinarną niespodziankę dla Siedlczan. W tym roku ma to być potrawa z pieczarek przygotowywana w wielkim kotle na Pl. Sikorskiego 7 września.

XVII Święto Pieczarki – 7/8 września; otwarcie 7 września o godzinie 11:00, ul. Prusa 6. Stanowiska promocyjne i targowe: lodowisko przy ul. Prusa 6 (od 11.00 do 17.00 7 września i w godz. 10.00 – 17.00 8 września).

źródło: oficjalna strona Siedlec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *