Andrzej Meżerycki uhonorowany

Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce to nowa nazwa Centrum Kultury i Sztuki. Gala z okazji zmiany nazwy odbyła się 8 stycznia.

Niedzielny koncert poświęcony był pamięci wieloletniego dyrektora CKiS Andrzeja Meżeryckiego, który zmarł, po długiej i ciężkiej chorobie 27 czerwca 2009 roku.

Cieszymy się, że upamiętniono w ten sposób Andrzeja jednak czemu taka długa nazwa? Już nikt nie będzie jej w całości wymawiał.

2 komentarze do “Andrzej Meżerycki uhonorowany

  1. Ezequiel

    I przez te 50-lat w historii Siedlec nastąpił enninsywty rozwf3j miasta.Powstały :-Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego ” Karo” , Zakłady Mechaniczne im. Nowotki, Zakład Mechaniki Precyzyjnej ” Mera- Błonie”,Odlewnia Staliwa i WLKS” Mostostal”, Fabryka Narzędzi Skrawających” Vis”, ZPP 'Polmo”, Zakłady Drobiarskie, Zakłady Pracy Chronionej Podlaskiej Spf3łdzielni Inwalidf3w , Spf3łdzielnia Pracy ” Miś”,Siedleckie Zakłady Meblarsie, Stalchemak ,Podlaskie Zakłady Wytwf3rcze ” Polmos”, Okręgowa Spf3łdzielnia Mleczarska, Spf3łdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska, itd W związku z enninsywtym rozwojem miasta i zatrudnionych w nich ludzi wybudowano Osiedle Czerwonego Krzyża, Ogrody, Czackiego,Osiedle Nowotki, Osiedle Młynarska , Osiele 1000-Lecia, Osiedle Warszawska. Byliśmy uczestnikami tych czasf3w , zarf3wno rodowici Siedlczanie , jak i ci co najechali Siedlce z okolicznych wsi i powiatf3w. ILE z tego przemysłu zostało??? i jaka dzisiaj jest oferta zatrudnienia dla młodych Pokoleń ?! Oddaję pod rozwagę wszystkim myślącym i tym ktf3rzy kształcili się wtedy ( za ” darmochę”) i tym młodszym ( ktf3rzy teraz tak ” psioczą” na tamte czasy) kim byli i co robili ich rodzice maszerujący i wiwatujący w pochodach 1-majowych ! ( KTO nie chciał nie , chodził ( wyrzucał szturmf3wkę w krzaki, a potem po nią wracał ,żeby się z niej rozliczyć:)) .Ale mieszkańcy chętnie uczestniczyli w tych obchodach majowych, koncertach i darmowych kiełbaskach.Trzeba chronić ten budynek Archiwum , bo będą chyba włamania.:)) Ponieważ otwarto puszkę Pandory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *