Sejm, w środę 24.05.2006 r. na 18 posiedzeniu o godzinie 18:09 w glosowaniu nr 4, podjął uchwałę o ustanowieniu 30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Wszystkim z Siedlec i okolicy, którzy są rodzicami zastępczymi (lub pragną nimi zostać) składam jak najlepsze życzenia.
Podaje dla zainteresowanych choć jedną stronę mówiącą na ten temat.
www.fundacja.przyjaciolka.pl
Odnośnie działań na ten temat na terenie Siedlec nie wiele mi wiadomo. Może tylko tyle, że nie jest łatwo tym, którzy chcieliby szukać w Siedlcach informacji i pomocy w założeniu takiej rodziny.