Urząd Stanu Cywilnego w Węgrowie

Dzisiaj miałem możliwość odwiedzić Urząd Stanu Cywilnego w Węgrowie. Gratuluje władzom Siedlec, że poszły dużo dalej jeśli chodzi o pozytywne bodźce wzrokowe. To co zobaczyłem w Węgrowie to „zatrzymana historia”. Mam wrażenie, że urząd ten tak samo wyglądał 20-30 lat temu jak i dzisiaj. Wyjątkiem są komputery, co może być zrozumiałe ze względu na wstąpienie do UE. Czekając na swoją kolej, usiadłem ma taborecie, który zakołysał się niebezpiecznie. Z wyjątkiem tego przedmiotu do siedzenia, które miał już swoją młodość dawno za sobą, obok stało krzesło. Pozostali mogli już tylko stać, czekając jak zostaną obsłużeni przez dwie uwijające się panie.

Mieszkańcy Węgrowa! Domagajcie się zmian. Na coś przecież idą opłaty za usługi w USC. Np. za wydanie zaświadczenia o ślubie to koszt ponad 80 zł. Za te pieniądze można kupić taboret, który nie będzie stanowił zagrożenia dla zdrowia interesantów.

P.S. Już nie wspomnę o parkingu przed USC w Węgrowie 😉

5 komentarzy do “Urząd Stanu Cywilnego w Węgrowie

 1. Emila

  Wygląd wnętrza USC to jeszcze nic.Mi zaimponowała wiedza prawna pani kierowniczki.Znajoma nie mogła zarejestrować małżeństwa zawartego za granicami Polski ponieważ wg.urzędniczki musiała być wraz z mężem podpisując akt małżeństwa(mąż został za granicą) i jeszcze wg.niej przepisy dotyczące wpisania do ksiąg krajowych aktów sporządzonych za granicą się pozmieniały,co nie miało miejsca.Mogę tylko pogratulować wiedzy urzędnikowi państwowemu i odesłać na stronę internetową http://www.mswia.gov.pl gdzie przy odrobinie chęci dowie się jak postępować ze zdarzeniami stanu cywilnego sporządzonymi za granicą kraju.I to jest UE?

 2. Alicja

  Miałam kontakt telefoniczny z Panią z USC. Podejście do mojej trochę nietypowej sprawy bardzo profecjonalne i po ludzku serdeczne. Mieszkam w Łodzi i bardzo liczyłam na pomoc przez telefon, nie pomyliłam się. Pozdrawiam serdecznie.

 3. Małgosia

  do Alicji:
  rzeczywiście, jeśli było tak „profecjonalne” jak piszesz, to tylko pogratulować…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *