SOS Wioska Dziecięca w Siedlcach otrzymała Chevroleta Cruze

Siedlce. Chevrolet Poland przekazał dziś stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Siedlcach klucze do Chevroleta Cruze 1.6 l w kolorze Olympic White. Jeszcze w marcu kolejny Chevrolet Cruze zostanie podarowany SOS Wiosce Dziecięcej w Karlinie. W sierpniu Stowarzyszenie otrzyma Chevroleta Sparka.

„To dla nas niezwykle cenna pomoc” – mówi Barbara Grasińska-Ciereszko, wiceprezes Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce – „Teraz będzie nam łatwiej odwozić dzieci na zajęcia wyrównawcze i rekreacyjne czy do lekarza”. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. SOS Wioska Dziecięca w Siedlcach funkcjonuje od 2000 roku. Obecnie ma pod opieką 75 dzieci.

Europejska współpraca pomiędzy stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce a spółką Chevrolet Europe została zawarta i ogłoszona 29 września – w przeddzień Salonu Motoryzacyjnego 2010 w Paryżu. W jej ramach 100 nowych samochodów Chevroleta zostanie przekazanych na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Europie, Uzbekistanie, RPA, Lesotho i Izraelu. „Mamy nadzieję, że samochody poprawią mobilność oraz ułatwią codzienne funkcjonowanie dzieci i ich Rodziców SOS” – powiedział Wayne Brannon, prezes Chevrolet Europe.

Chevrolet Europe zapewni SOS Wioskom Dziecięcym łącznie 20 samochodów miejskich Spark, 20 Aveo hatchback, 20 samochodów kompaktowych Cruze, 20 vanów Orlando oraz 20 SUV-ów Captiva.
100 Chevroletów zostanie przekazanych w okresie od 22 lutego do 3 listopada 2011 r., czyli do dnia, kiedy to przypada rocznica setnych urodzin Chevroleta. Firma Chevrolet została założona 3 listopada 1911 r. przez kierowcę wyścigowego i konstruktora, Louisa Chevroleta, oraz założyciela koncernu General Motors, Williama C. „Billy’ego” Duranta. W Polsce sprzedaż Chevroleta rozpoczęła się już w 1924 roku, a po czterech latach marka zdobyła aż połowę krajowego rynku.

O Chevrolecie

Chevrolet jest wiodącą globalną marką koncernu General Motors, której roczna sprzedaż wynosi około 4 mln pojazdów w ponad 130 krajach. Jest czwartą marką samochodową pod względem sprzedaży, a także jedną z najszybciej rozwijających się marek na świecie. Samochody marki Chevrolet to połączenie pasji, śmiałego designu i praktycznych rozwiązań w atrakcyjnych cenach. Po ponownym wprowadzeniu tej marki na rynek europejski w 2005 r. Chevrolet ponad dwukrotnie zwiększył swoją sprzedaż, osiągając w 2008 r. poziom około 500 000 egzemplarzy. W 2010 r. udział Chevroleta w rynku w Europie wyniósł 2,5% przy sprzedaży 477 194 samochodów. Chevrolet dysponuje siecią 2 700 dealerów i punktów serwisowych w całej Europie. Linia Chevroleta obejmuje: niewielkiego Sparka, miejski model Aveo, kompaktowy czterodzwiowy Cruze, SUVa Captivę oraz legendarny samochód sportowy Corvette. W 2011 r. Chevrolet wprowadzi na rynek siedem nowych samochodów: zupełnie nowego, rodzinnego vana Orlando, nowego SUVa Captivę, Corvette Grand Sport Coupé, nowego Aveo w wersji pięcio- i czterodrzwiowej, Cruze w wersji pięciodrzwiowej, Camaro w wersjach coupé i convertible oraz nagrodzony samochód elektryczny o rozszerzonym zasięgu Chevrolet Volt. Największe rynki Chevroleta w Europie to Rosja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Francja i Turcja. Założona w 1911 r. przez szwajcarskiego konstruktora i kierowcę wyścigowego Louisa Chevroleta marka w 2011 r. obchodzi stulecie swojego istnienia. Więcej informacji na temat Chevroleta można znaleźć na stronach http://www.chevroleteurope.com lub http://media.chevroleteurope.com

O Wioskach Dziecięcych SOS

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Pod opieką Stowarzyszenia znajduje się obecnie 1250 dzieci.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce prowadzi:
• 4 SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie
• 3 Młodzieżowe Wspólnoty Mieszkaniowe w Kraśniku, Siedlcach i Koszalinie i Dom Młodzieży w Lublinie
• 3 Rodzinne Domy Czasowego Pobytu – dwa w Biłgoraju i jeden w Ustroniu
• 10 Programów Umacniania Rodziny w Lublinie oraz gminach Karlino, Biłgoraj i Skórzec.
SOS Wioski Dziecięce w Polsce są częścią międzynarodowej organizacji SOS-Kinderdorf International, obecnej w 132 krajach na całym świecie. Więcej informacji na: http://www.sos-wd.org/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *