Rusza walka z komarami w mieście

Podajemy za oficjalnym serwisem miasta: 20 i 21 lipca na siedleckich terenach zielonych wykonywane będą zabiegi odkomarzania i odkleszczania metodą naziemną, tj. aparatami plecakowymi (spalinowymi, ręcznymi) oraz zamgławiaczami. Zabiegi zostaną przeprowadzone w godzinach porannych (od godz. 4.00 do 6.00) na terenach zielonych wokół Zalewu, w ciągu zieleni ulicznej wzdłuż ul. 3 Maja, w Starym Parku przy ul. Bema oraz w Parku Miejskim „Aleksandria” przy ul. Konarskiego. Prace związane ze zwalczaniem komarów i kleszczy przeprowadzane będą we wczesnych godzinach porannych, ale Wydział Gospodarki Komunalnej apeluje do wszystkich mieszkańców tych terenów, aby w czasie wykonywania oprysku nie przebywali na wolnym powietrzu. Odkomarzanie będzie powtórzone w dniach 17 i 18 sierpnia.
Zabiegi odkomarzania i odleszczania terenów zieleni wykonywane będą według następującego harmonogramu:
LIPIEC 2011 r.
– teren zielony wokół zalewu – 20 lipca
– ciąg zieleni ulicznej wzdłuż ul. 3 Maja – 20 lipca
– Stary Park przy ul. Bema – 21 lipca
– park Miejski „Aleksandria” przy ul. Konarskiego 21 lipca

SIERPIEŃ 2011 r.
– teren zielony wokół zalewu – 17 sierpnia
– zadrzewienia w ciągu zieleni ulicznej wzdłuż ul. 3 Maja – 17 sierpnia
– Stary Park przy ul. Bema – 18 sierpnia
– park Miejski „Aleksandria” przy ul. Konarskiego 18 sierpnia

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, tj. pogody deszczowej lub silnego wiatru, termin wykonania kolejnych usług zostanie przesunięty o jeden dzień. Środki jakie zostaną zastosowane do oprysków nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt, posiadają także niezbędne atesty i zezwolenie do stosowania ich w Polsce. Wykonawcą usługi jest firma ABAPEST Zakład Deratyzacji Dezynsekcji Dezynfekcji w Siedlcach.
Szczegółowe informacje dotyczące terminu przeprowadzania zabiegów można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Siedlce lub pod numerem telefonu (25) 643 79 07.

P.S. Warto wiedzieć gdyż każdy kontakt z „chemią” dzieci i zwierząt nie musi być zdrowy. Bywa, że rano wyprowadzamy nasze pupile na spacer albo udajemy się do pracy. Trzeba będzie uważać aby nas nie potraktowano jak komara czy kleszcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *