Jarmark 2022

Jarmark 6-7 V i prezent od Radia Chrześcijanin

Jarmark 2022

Biblia dla młodych czytelnikówSiedlecki Jarmark św. Stanisława to impreza o charakterze targowo-wystawienniczym. Jak informują organizatorzy: Powstał z myślą wyjścia naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnych twórców i rzemieślników, posiadających bogaty dorobek kulturowy, nieeksponowany jednak dotychczas na ponadlokalnym poziomie. Siedlecki Jarmark stał się dla wielu szansą do szerokiej promocji regionalnych produktów i tradycyjnych dla regionu potraw. Wydarzenie to nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych. Jarmark św. Stanisława stał się atrakcją dla turystów i mieszkańców, łącząc handlowy kiermasz z bogatym programem imprez kulturalnych.najpiękniejsza historia

Oficjalnie otwarcie XIII Siedleckiego Jarmarku św. Stanisława zaplanowane jest na godz. 11:00 6 maja.

Podczas Jarmarku 6 i 7 maja 2022 roku swoje stoisko będzie miała również Fundacja Radio Chrześcijanin. Przygotowała ona upominki dla odwiedzających.

Chcąc wspierać czytelnictwo będą to m.in. książki dla dzieci.

Nie zabraknie również publikacji w j. ukraińskim m.in. kolorowanka dla dzieci.
У подарунок книжна для дітей українською мовою.

Więcej inf. o samym Jarmarku na stronie MOK Siedlce.

Będzie również dostępna książka dot. prześladowań.

Pozostały mi tylko łzy i modlitwaTen kraj bywa piekłem. Zwłaszcza dla chrześcijan. Młode dziewczyny, często jeszcze małoletnie, są w Pakistanie porywane i pod groźbą śmierci zmuszane do przejścia na islam, a następnie poślubienia muzułmanina. Ich rodziny starają się odzyskać córki i postawić sprawców przed sądem. Niewielu ludzi gotowych jest im pomóc. Większość bowiem obawia się jednego: oskarżenia o bluźnierstwo.

Dziennikarz Daniel Gerber odwiedził Pakistan i spotkał się z kilkoma uwolnionymi kobietami oraz ludźmi, którzy im pomogli. Oto jego książka.

Daniel Gerber jest niezależnym szwajcarskim dziennikarzem oraz pisarzem, autorem reportaży m.in. z Sudanu, Strefy Gazy, Egiptu. Wraz z żoną Irene i mieszka pod Bernem.

Fragm. książka na stronie TUTAJ.

Wspieramy prześladowanych za wiarę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *