Deklaracje, które musimy wypełnić

Od 25 maja do właściciela każdej siedleckiej posesji dotrą pracownicy UM Siedlce, którzy dostarczą deklaracje oraz broszury o nowym systemie gospodarowania odpadami na terenie naszego miasta.
Od 1 lipca wejdzie w życie nowy system gospodarowania odpadami. Nakłada on na mieszkańców obowiązek wypełnienia deklaracji, w których trzeba będzie podać liczbę osób, zadeklarować sposób zbierania śmieci (selektywny bądź zmieszany), a także obliczyć wysokość miesięcznej opłaty za odbiór śmieci. W celu usprawnienia tego procesu od 25 maja do 7 czerwca wyznaczeni pracownicy UM Siedlce, posiadający identyfikator, dostarczą mieszkańcom domów jednorodzinnych potrzebne dokumenty. Wypełnione deklaracje zostaną odebrane przez pracowników i złożone w Urzędzie. W przypadku nieobecności właściciela nieruchomości pracownicy zostawią powiadomienie z numerem telefonu kontaktowego. Mieszkańcy wspólnot i Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymają deklaracje do wypełnienia od swoich administracji. Na ich podstawie zostaną sporządzone deklaracje zbiorcze, które trafią do Urzędu. Wszyscy mieszkańcy otrzymają również broszury informacyjne o nowym systemie gospodarowania odpadami. Wypełnione deklaracje muszą trafić do Urzędu w nieprzekraczalnym terminie do 15 czerwca.

Sugeruje nie lekceważyć tego bo kary są przewidziane dla tych co „zapomną”. Jestem też przekonany, że nie każdy z łatwością będzie potrafił wypełnić deklarację. Proszę dzwonić z pytaniami do urzędu miasta albo swojej administracji. Na coś się przydadzą 😉

za siedlce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *