Ćwiczenia w Siedlcach

Ćwiczenia powiatowe „Ratusz 2018”

Ćwiczenia w SiedlcachDzisiaj i jutro czyli 23 i 24 maja na terenie miasta będą miały miejsce powiatowe ćwiczenie obronne pod kryptonimem „Ratusz 2018”.

Jak informuje Siedlce.pl: scenariusz ćwiczenia został przygotowany z wykorzystaniem jednolitego tła strategicznego – dokumentu zawierającego hipotetyczne informacje dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa państwa oraz potencjalnych agresorów. Przyjęte nazwy państw, stron konfliktów, bloków militarnych, sojuszy nie odnoszą się do jakichkolwiek rzeczywistych uwarunkowań politycznych, ekonomicznych i gospodarczych.

Głównym celem ćwiczenia będzie sprawdzenie przygotowania Urzędu Miasta Siedlce

do działania w warunkach wyższych stanów gotowości obronnej państwa oraz realizacji wybranych zadań z Planu Operacyjnego Funkcjonowania Miasta Siedlce np. rozwinięcie Stanowiska Kierowania Prezydenta Miasta Siedlce, uruchomienie stałych dyżurów, akcja kurierska. Część procedur związanych z ćwiczeniem będzie miała charakter niejawny.

Po raz pierwszy w ćwiczeniu weźmie udział kompania 53. Batalionu Lekkiej Piechoty. Ponadto uczestniczyć będą: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Siedlcach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Siedlcach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, Straż Miejska w Siedlcach, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach.

Ćwiczenie nie zakłóci pracy Urzędu Miasta – obsługa interesantów będzie przebiegała jak każdego dnia.

Pozostaje życzyć dobrej nauki osobom zaangażowanym w ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *