Akademia Reportażu Polskiego Radia RDC

„Akademia Reportażu” to projekt Polskiego Radia RDC skierowany do młodszych słuchaczy, dzięki któremu nastoletni dziennikarze amatorzy mają niepowtarzalną szansę na realizację swojej pasji oraz naukę przez doświadczenie. W najbliższy poniedziałek (4 czerwca br.) dziennikarz radiowy – Janusz Deblessem odwiedzi Siedlce w poszukiwaniu młodych talentów reporterskich.
Na spotkaniu, które odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki o godz. 18:00, uczestnicy będą mogli skorzystać z unikalnej wiedzy Janusza Deblessema, posłuchać rad, jak stworzyć dobry materiał dźwiękowy, zobaczyć jak działa sprzęt radiowy i wypożyczyć go. Zadaniem uczestników będzie nagranie reportażu na zadany temat i przesłanie go w postaci pliku mp3 na adres akademia@rdc.pl. Wybrane dźwięki będą prezentowane w audycjach Polskiego Radia RDC.

W konkursie może brać udział młodzież powyżej 12-go roku życia. „Akademia Reportażu” to ważna inicjatywa, mająca na celu zmotywowanie i zaangażowanie młodszych słuchaczy stacji. Udział w inicjatywie jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na stronie www.rdc.pl

Janusz Deblessem współpracuje z Polskim Radiem od 1986 roku. Jest twórcą audycji dokumentalnych, pomysłodawcą konkursu na Reportaż Roku, organizowanego wspólnie przez „Gazetę Wyborczą” i Program III, nagrodzonego wyróżnieniem w kategorii Market Place of Ideas na festiwalu Prix Europa ’97 w Berlinie, autorem trójkowej audycji „Gitarą i piórem” oraz audycji „Akademia Reportażu Radia dla Ciebie” w RDC „Radio dla Ciebie”. Organizował i współtworzył znaczące koncerty piosenki poetyckiej m.in. „Koncert Najskrytszych Marzeń”, „Kraina Łagodności” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *