Vectra (nie)dajemy więcej

Hasło Vectry to „dajemy więcej” jednak naszemu czytelnikowi nie dali ale zabrali. Sieć kablowa „Vectra” oferuje TV i internet, co cieszy bo gdy na rynku jest wybór to klient zyskuje. Nasz bohater otrzymał telefon z informacją, że jeśli tylko chce, to bez zmiany warunków umowy zwiększą mu prędkość internetu za jedyne 10 zł. miesięcznie. Oczywiście zdecydował się bo 8 Mb/s to nie to samo co 16 Mb/s.

Nie było by w tym nic dziwnego ale jak tylko podpisał aneks do umowy, to mu zabrali 6Mb/s z tych 8Mb/s co miał. Inaczej pisząc zostało mu zaledwie 2 Mb/s. Telefonowanie do obsługi klienta jak i do obsługi technicznej skutkowało tylko tym, że dowiedział się, że oni nic nie mogą zrobić poza wysłaniem wiadomości wewnętrznej do kolejnej tajemniczej instancji.

To jednak nie wszystkie ciekawe przypadki jakie miały miejsce. Proszę jednak o wybaczenie gdyż nie mam już czasu na przybliżenie innych.

P.S. Może tylko nadmienię, że przy zmianie prędkości wymienili również modem. Cóż z tego jeśli działać będzie tylko wtedy, kiedy klient domyśli się, że trzeba zadzwonić do obsługi technicznej i poda MC adres. Wtedy oni łaskawie dopiszą go gdzie trzeba aby mógł (w miarę sprawnie) działać.

Jednak dodam coś jeszcze bo mnie korci 🙂 Nasz użytkownik internetu postanowił zadzwonić do obsługi technicznej z pytaniem, czemu mu internet tak znacznie zwolnił. I co? A że miał telefon w sieci Vectra nie mógł się dodzwonić bo nie działał. Z pomocą przyszła mu sieć komórkowa gdzie miał już telefon służbowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *