środa , 6 grudnia 2023

Serwis internetowy to prasa…

Mam dzisiaj wiadomość dla siedlczan (i nie tylko) mających swoje strony www. Nie wiem czy się śmiać 😀 czy płakać 🙁 Dowiedziałem się dzisiaj, czytając artykuł na stronie „Rzeczpospolitej” o mało optymistycznych prognozach również dla mnie. „Strony WWW to dzienniki lub czasopisma. Większość polskich stron internetowych działa niezgodnie z prawem. Ich autorzy narażają się nawet na karę ograniczenia wolności. To konsekwencje niedostosowanego do dzisiejszych czasów prawa prasowego.

Co łączy filatelistę, który prowadzi serwis internetowy o znaczkach, fotografa amatora umieszczającego w sieci swoje zdjęcia i firmę prowadzącą duży portal informacyjny? Wszyscy powinni zarejestrować swe strony internetowe jako dzienniki lub czasopisma.

Sąd Najwyższy interpretuje

O kłopotach wynikających z niedostosowanej do dzisiejszych realiów definicji prasy, dziennika i czasopisma wiadomo od dawna („Rz” pisała o nich więcej 26 marca w artykule: „Prawo nie odróżnia strony internetowej od papierowego dziennika”). ”

Cały artykuł TUTAJ

Jeśli do tego dojdzie o czym czytamy w tym artykule to będziemy mieć wysyp dziennikarzy 😉
Zaraz potem spadną zyski firm hostingowych w Polsce bo większość wyniesie się ze stronami na serwery zagraniczne. Podatki za reklamy na stronach będą szły ale nie do polskiego Urzędu Skarbowego, itd.

Jeden komentarz

  1. :-):-]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *